Eseménynaptár
< 2024. november >
H K SZ CS P SZO V
28293031123
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
18 19 20 21 22 2324
25 26 27 2829301
Következő esemény:
"Tüzet viszek" - kompetencia alapú nevelés - bázisóvodai jó gyakorlat
Galériák
Hasznos linkek
Interreg
Mindenki Iskolája

A pedagógus pálya útvesztőin. Szerepek, stressz-kezelés, problémamegoldás, a pozitív pszichológia szemlélete

2013. augusztus 21.

Engedélyszám: 957/134/2013

Nyilvántartási szám: A/7501/2012

Alapító: NymE Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ

1. A képzés óraszáma: 30 óra

2. A továbbképzés célcsoportja:

Óvodapedagógusok, tanítók, általános- és középiskolai tanárok, intézményvezetés tagjai.

A továbbképzés célja:

A továbbképzés célja a résztvevők önismeretének fejlesztése, valamint szakmai ismereteik bővítése. A pedagógus szerepekkel kapcsolatos szociálpszichológiai ismeretek megszerzése mellett célunk, hogy a résztvevők megismerjék saját szerepük feltérképezésének lehetőségeit, elemzését. A tanfolyamon elméleti és gyakorlati szempontból egyaránt körbejárjuk a stressz fogalmát, s a pedagógusok relaxációs módszerek, problémamegoldó stratégiák, asszertív technikák elsajátításával eszközöket kapnak a mindennapi feszültségekkel való megküzdéshez. A képzés célja még, hogy megismerkedjenek a pozitív pszichológia optimista nézőpontjával, ennek alkalmazásával, vizsgált jelenségeivel és a képzésen átadott ismeretek, kipróbált gyakorlatok új szempontokat kínáljanak iskolai munkájukhoz.

3. A továbbképzés végére elsajátítandó tartalmi követelmények:

A továbbképzés végére a résztvevő ismerje meg a szerepekkel, stresszel, stressz kezeléssel, pozitív pszichológiával kapcsolatos elméleti hátteret, tudjon alkalmazni problémamegoldó, relaxációs technikákat, képessé váljék tudatos pozitív gondolkodásmód alkalmazására. Képes legyen a megismert elméleti keretet, pozitív pszichológiai nézőpontot, kipróbált gyakorlatokat beépíteni saját pedagógiai módszerébe.

4. A záró értékelés módja:

A tanfolyamon elsajátítottak ellenőrzése: portfólió benyújtása a képzés utolsó napját követő 10. munkanapig. A záró portfóliónak tartalmaznia kell a képzés során elkészített vázlatokat, reflexiókat, a csoportmunkák összefoglalását, valamint egy rövid (2-5 oldalas) összegző dolgozatot a tanult módszerek, megismert szemléletmód iskolai alkalmazásáról. Az értékelés szempontja a fent meghatározott tartalmi teljesség, a pozitív pszichológiai nézőpont és a reflektív gondolkodásmód megléte, a formai elemek betartása és a határidő teljesítése. Az értékelés háromfokozatú skálával történik: nem felelt meg – megfelelt – kiválóan megfelelt. A záró ellenőrzésben meghatározott feladat elvégzésének határideje: a tanfolyam zárását követő 2 hét.
Az igazolás kiadásának feltétele: részvétel a foglalkozások 90 %-án és a záró ellenőrzésben foglaltak határidőre való teljesítése.

Részvételi díj: 35 000 Ft/fő

Megosztás