Eseménynaptár
< 2024. november >
H K SZ CS P SZO V
28293031123
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
18 19 20 21 22 2324
25 26 272829301
Következő esemény:
HOLOKAUSZT 80: Múlt üzenete a jövőnek - konferencia a holokauszt 80. évfordulójára és az Olyanok voltak, mint mi című képzőművészeti kiállítás megnyitója - tehetséggondozás
Galériák
Hasznos linkek
Interreg
Mindenki Iskolája

Alma és fája – a külső világ, és ami benne van: környezeti nevelés az óvodában

2023. május 03.

Alapítási engedély száma:145/10/2023

Nyilvántartási szám: A/10522/2023

Célcsoport: óvodapedagógusok

A továbbképzés célja:

továbbképzési program célja a résztvevő óvodapedagógusok környezettudatos szakmai kompetenciáinak fejlesztése rendszerszemléletű aktív tananyag-feldolgozási módszerek alkalmazásával, mely a korszerű környezeti nevelési ismeretek és a kapcsolódó ökoetikus magatartás erősítésén keresztül cselekvőképes tudáshoz vezet. A tanfolyam célja még, hogy az eddig elsajátított ismereteket és a saját óvodai tapasztalatokat új megközelítésből strukturálja át, lehetőséget kínáljon a módszertani elmélyítésre. Célunk, hogy a résztvevő óvodapedagógusok ismerjék meg a gyermek környezeti nevelésében ható tényezők hatásmechanizmusait. Legyenek képesek ezeket eredményesen mobilizálni, legyenek képesek tervet, projektet a helyi szükségletekre alapozva megtervezni, tartalommal megtölteni és kivitelezni. Célunk, hogy megismerjék saját életvezetésükhöz kötődően a pozitív környezettudatos viselkedési mintákat.

Tartalmi követelmények:

A tanfolyam végére a résztvevő óvodapedagógus biztos tudással rendelkezzék az óvodai környezettudatos magatartás tartalmi és módszertani kérdéskörében. Ismerje a gyermek környezeti nevelésében ható tényezők hatásmechanizmusait. Legyen képes ezeket eredményesen mobilizálni, legyen képes tervet, projektet a helyi szükségletekre alapozva megtervezni, tartalommal megtölteni és kivitelezni. Törekedjen saját életvezetésében a pozitív környezettudatos viselkedési mintákat közvetíteni. Képzési követelmény az aktív közreműködés a témák együttes feldolgozásában, részvétel a csoportmunkában, valamint a záró projektterv elkészítése.

Kimeneti, záró követelmények:

A záró ellenőrzés módja: projektterv készítése egy adott zöld ünnephez, önállóan választva a témát. A projekttervet min. 5 oldal terjedelemben a képző által megadott címre elektronikus formában kell megküldeni a képzés zárását követő 5. munkanapig. Értékelési szempont a következő kötelező elemek megléte: a projektterv tartalmazza az ünnep leírását, óvodai alkalmazhatóságát, munkaformákat, szakirodalmat szabványos leírással. Az értékelés módja: 2 fokozatú minősítés: megfelelt - nem felelt meg. Megfelelt minősítést kap, aki teljesíti a képzés követelményeit, képes az elsajátított ismeret gyakorlatban való alkalmazására és portfólióban való megjelenítésére. Nem felelt meg minősítést kap, akinek portfóliója nem készült el, illetve nem tartalmazza az elvárt követelményeket. A projekttervet hassa át a fenntarthatóság szemlélete, a környezettudatos szemléletmódra való nevelés alkalmassága.

Megosztás