Engedélyszám: 957/197/2013
Nyilvántartási szám: A/7551/2013
Alapító: NymE Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ
A képzés óraszáma: 30 óra
Inkluzív óvodákban dolgozó óvodapedagógusok
A továbbképzés célja, hogy az óvodapedagógusok ismeretet szerezzenek a megfigyelhető viselkedéses eltérések hátterében meghúzódó pszichés zavarokról, ezek kezelési módjairól; elsajátítsák a másképpen fejlődő óvodások speciális nevelési szükségleteihez igazodó pedagógiai módszereket, s ezeket beépítve egyéni szakmai gyakorlatukba, elősegítsék a pszichés zavarok korrekcióját és az optimális fejlődést; valamint elérjék, hogy az eltérően viselkedő gyermekek együttnevelése az óvodai csoport számára produktív módon valósuljon meg. Célunk továbbá, hogy a pedagógusok új kommunikációs technikákat elsajátítva hatékonyabb konfliktuskezelést érjenek el az óvodai csoportban és jobb együttműködést valósítsanak meg a viselkedéses eltéréssel küzdő gyermekek családjával.
A továbbképzés végére a résztvevő megismeri a pszichés zavarok óvodáskori megnyilvánulásait, a másképpen fejlődő óvodások speciális szükségleteit, elsajátítja a viselkedéses eltérések korrekcióját elősegítő módszereket és pedagógusi gyakorlatában tudja alkalmazni azokat. Képessé válik az eltérő nevelési szükségletű óvodások differenciált együttnevelésére. Kommunikációs eszköztára a képzés során bővül a hatékony konfliktuskezelés- és megelőzés óvodai csoportban és szülőkkel alkalmazható módszereivel.
A záró ellenőrzés módja portfólió összeállítása a továbbképzés során összegyűlt munkákból (vázlatok, csoportmunkák során készült anyagok, a drámapedagógiai gyakorlatok jegyzőkönyvei), mely folyamatában mutatja be a résztvevő aktív bevonódását a képzés elméleti és gyakorlati tevékenységeibe. A portfólió része egy 3-5 oldal terjedelmű esszé, melyben a résztvevő kifejti, hogy egy általa ismert, eltérő viselkedésű gyermek esetében hogyan alkalmazná a továbbképzésen elsajátított elméleti ismereteket és gyakorlati módszereket. A portfóliót a képzés zárását követő 10 munkanapon belül kell elkészíteni. A portfólió értékelésének szempontja a terjedelem, az egyéni, csoportos és adaptív munkák megléte, a kívánt tartalmú esszé megléte és hasznosíthatósága. Az értékelés 2 fokozatú skálán történik: megfelelt, nem felelt meg. Megfelelt minősítést kap az a résztvevő, akinek portfóliója reflektív módon tartalmazza a fent felsorolt elemeket. Nem felelt meg minősítést kap az a résztvevő, akinek portfóliója tartalmilag hiányos, nem tükrözi a szakmai elkötelezettséget és a tanfolyam alatti aktív munkát. A tanúsítvány kiadásának feltétele még a tanfolyami összóraszám 90%-án való aktív részvétel.
Részvételi díj: 35 000 Ft/fő