Eseménynaptár
< 2024. november >
H K SZ CS P SZO V
28293031123
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
18 19 20 21 22 2324
25 26 27 2829301
Következő esemény:
"Tüzet viszek" - kompetencia alapú nevelés - bázisóvodai jó gyakorlat
Galériák
Hasznos linkek
Interreg
Mindenki Iskolája

Vezetők felkészítése az új intézményi innovációk menedzselésére - projektmenedzsment ismeretek tréning jellegű továbbképzése

2012. december 21.

•Alapítási és indítási engedély száma: 82/263 /2012
•Alapító: NymE Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ

1. A továbbképzés célja:

A továbbképzés célja, hogy a képzésen résztvevők megismerjék a projektmenedzsment alapelveit, módszereit, eszközeit. Ezeket alkalmazva képessé váljanak a szervezetben felmerülő ötletek megfogalmazását követően a projektek megtervezésére, megvalósítására, valamint a projektek koordinált és kontrollált irányítására. A képzés célja továbbá, hogy a résztvevők ismerkedjenek meg az EU-s pályázatok projektmenedzsment elvárásaival, azok tartalmi követelményivel, s az elsajátított tudást képesek legyenek gyakorlatban alkalmazni.

2. A képzés célcsoportja:

közoktatási intézmény pedagógusai, az intézményvezetés tagjai

3. A képzés óraszáma: 30 óra.

4. A képzés rövid tartalma:

A továbbképzésen résztvevők ismerjék a projektmenedzsment alapjait, a projekt fogalmát, fázisait, közös elemeit továbbá a projektmenedzsment rendszerek alkotóelemeit. Tudják alkalmazni a projekt dokumentálás alapvető eszközeit és módszereit. Legyenek képesek elkészíteni a projekt tevékenységbontását, időütemezését és Gantt-diagramját. Tudják elemezni a költség, idő, erőforrás, minőség függő viszonyait, melynek eredményeként legyenek képesek projekt költségtervet és projekt erőforrástervet készíteni, s teamben való hatékonyan együttműködni.

5. A képzés tartalmi és formai követelményei, záró ellenőrzés:

A tanfolyam végén záró tesztet töltenek ki a hallgatók, amely a projektmenedzsment ismeretek elméletének elsajátítását ellenőrzi, valamint reflexiós levélben értékeli saját projektmenedzsment munkáját érintő változásait: mi az, amit másként fog csinálni és milyen új viselkedések fogják jellemezni további munkáját. Értékelési szempont: a fogalmak helyes használata, az összefüggések felismerése, az erőforrás, idő és költség elemzés megjelenése és annak koherenciája. Az értékelés kétfokú skálán történik: megfelelt – nem felelt meg. Megfelelt minősítést kap az a hallgató, aki a teszt kérdéseinek 50%-ára helyesen válaszolt és reflexiós levele valódi reflektív gondolatokat tartalmaz. Nem megfelelt minősítést kap az a hallgató, aki nem válaszolta meg helyesen a teszt kérdéseinek 50%-át, reflexiós levelét nem készítette el.


A képzés részvételi díja: 35 000 Ft/fő.

Megosztás