Eseménynaptár
< 2024. november >
H K SZ CS P SZO V
28293031123
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
18 19 20 21 22 2324
25 26 272829301
Következő esemény:
„Ne vásárolj semmit”- saját készítésű játékok, hulladék újrahasznosítás - bázisóvodai jó gyakorlat
Galériák
Hasznos linkek
Interreg
Mindenki Iskolája
„A segítségnyújtás is lehet szenvedély” - fejlesztőpedagógiai konferencia

„A segítségnyújtás is lehet szenvedély” - fejlesztőpedagógiai konferencia

2024. október 24.

Az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ néhány év kihagyás után ismét fejlesztőpedagógiai konferenciát szervezett október 24-én az ELTE Savaria Egyetemi Központ Forrásközpontjának konferenciatermében. 

Intézményünk kiemelt fontossággal kezeli a pedagógusok szakszerű támogatását, a minél korszerűbb ismeretekkel történő ellátását. „A segítségnyújtás is lehet szenvedély” elnevezésű konferencia olyan aktuális témákat ölelt fel, mint a pszichológiai támogatás szükségessége a gyermekek és pedagógusok számára, az alfa generációk beszédfejlődése, a rossznak ítélt gyerekek támogatása, vagy éppenséggel a neurodiverzitás körébe tartozó autizmus vagy ADHD támogatása a köznevelés valamennyi színterén. A program előadásainak fókuszában a mentális problémák felismerése, az intézményi integráció lehetőségei, jó gyakorlatai, a beszédhibák kezelése, a kognitív fejlődészavarokkal küzdő gyerekek támogatása, a "rossz" gyerekek kezelése, a tanórai fegyelem megtartása álltak. Szükséges, hogy az intézményvezetők is kellő információkhoz jussanak, ezért igazgatói szemszögből is útmutatást kínáltunk a jól működő, a jól működtethető integráció témakörében. 

Kispálné Dr. Horváth Mária PhD, az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ igazgatójának nyitó szavai után Lenkai Nóra, az ELTE Savaria Egyetemi Központ rektori biztosa köszöntötte a megjelenteket. 

Mentális problémák iskoláskorban – a pszichológiai támogatás szükségessége címmel Boros Anita és Fixl-Péterfi Eszter tanácsadó szakpszichológusok közös előadása után Molnár Krisztina tanító, szaktanácsadó, a vépi Hatos Ferenc Általános Iskola és AMI igazgatója a különleges bánásmódot igénylő tanulók sikeres integrációjáról beszélt, intézményvezetői nézőpontból közelítette meg a témát. Tancsics Anett logopédus, szurdopedagógus az alfa generáció súlyos beszédproblémás eseteiről szólt, többek között részletezte a generációk közötti különbséget. A kognitív fejlődészavarok támogatása az integrált oktatásban, különös tekintettel az ADHD és autizmus spektrumzavar területeire címmel Bíró Zoltán tanító, tanulásban akadályozottak-autizmus szakos gyógypedagógus, köznevelési szakértő, pedagógiai előadó, a szakmai esemény főszervezőjének  beszámolója után Pusztai Krisztina tanító, fejlesztőpedagógus, szaktanácsadó, egyetemi oktató jóvoltából szó esett a „rossz” gyerekek kezeléséről, a tanórai fegyelem megtartásának apró lehetőségeiről. A rendezvény közös konzultációval, kötetlen eszmecserével zárult. 

„A segítségnyújtás is lehet szenvedély” című, fejlesztőpedagógiai konferencia fontos esemény volt mindenkinek - akár köznevelésben tevékenykedő pedagógus, akár támogató környezetben élő segítő. Bízunk benne, hogy a szakmai szimpóziumon elhangzott tudásból minden résztvevő talált magának egy-egy hasznos információt. Ha már egy gyermek mindennapi jelenlétét a köznevelésben megkönnyíthettük: elértük célunkat.

Galériánk itt! 

Az elhangzott előadások anyagai itt elérhetőek: 

- Bíró Zoltán előadása

- Boros Anita és Fixl-Péterfi Eszter előadása

- Molnár Krisztina előadása

- Pusztai Krisztina előadása

- Tancsics Anett előadása


 

Megosztás